| ZCXCV a întrebat:

Am un telefon Nokia Asha 302 si cand intru pe Internet imi apare,, Eroare de comunicatie".
Cine stie cum as putea rezolva problema si cum se fac setarile de internet pe telefonul Nokia Asha 302?

Cel mai bun raspuns primeste FUNDA happy happy

Răspuns Câştigător
| Madutzza98 a răspuns:

Da, deci intri la *100# si dai pe ramura servicii, pe urma dai 1 si iti apare setari automate. dai acolo si iti apare sa scrii primele 3 litere din numele producatorului adica scrii... de ex daca telefonul tau e Samsung scrii SAM, daca e Nokia scrii NOK intelegi? pe urma iti apare sa scrie primele 3 sau mai multe cifre sau litere din modelul telefonului modelul il afli de sub baterie, dai pentru internet si o sa primesti mesajul de confirmare ♥ Funda te rog :*

| ZCXCV explică (pentru Madutzza98):

Am sunat la *100# dar nu imi apare ramura de servicii

| ZCXCV explică (pentru Madutzza98):

Adica nu ma lasa sa dau pe servicii

| Madutzza98 a răspuns (pentru ZCXCV):

Scrie undeva servicii si PUK acolo dai

6 răspunsuri:
| Madutzza98 a răspuns:

Ce retea esti? daca esti pe ornge te pot ajuta daca nu, nu tongue

| ZCXCV explică (pentru Madutzza98):

Sunt pe Orange

| ZCXCV explică (pentru Madutzza98):

Ma poti ajuta?