| Xenoverse a întrebat:

am un telefon Samsung Galaxy A5 si odata la o luna primesc o notificare cum ca trebuie sa-mi actualizez androidul (Android 7.0) si vreau sa stiu daca actualizarea androidului poate dauna grav telefonului meu dupa cateva actualizari, dau funda.

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Samsung Galaxy A5 daca e versiunea din 2017 primeste actualizarea la Android 8 (Oreo). E putin mai bun decat versiunea 7. Singurul lucru care nu-mi place la el e ca meniul principal cat si meniul rapid apare pe fond alb si nu mai e pe negru cum e pe Android 7. Albul consuma mai mult din resursele bateriei fiind mai luminos si e mai obositor pentru ochi.

| Roxin a răspuns:

Salut!
Daca actualizarile sunt oficiale, telefonul nu are ce sa pateasca. Actualizarile se fac periodic si vin cu imbunatatiri, nu cu probleme. Desigur, sunt si actualizari care au bug-uri, dar se lucreaza constant la ele, de aceea apar unele noi mereu.

| Denila123 a răspuns:

N-are nimic resetare a nu trebuie să-i dai multe, da actualizările mai treabă din contră va mergem mai bine aplicațiile.