| Danyel129 a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy mini iar cand sun o persoana si vorbesc cu ea la telefon, telefonul se inchide dar eu inca pot vorbi cu acea persoa.Stie cineva cum pot sa rezolv asta? Precizez ca am versiunea de android 2.3.6.Funda!

Răspuns Câştigător
| SheWasHere a răspuns:

Prin "se inchide" te referi la faptul ca se blocheaza ecranul?
Cam asta reiese timp ce ai spus ca inca mai poti vorbi cu persoana respectiva la telefon.
Daca este vorba despre blocarea ecranului, atunci nu ai ce sa ii faci. Asa sunt concepute smartphone-urile, ele se blocheaza atunci cand le duci la ureche in timp ce esti intr-un apel pentru a nu apasa din greseala pe ceva. Se deblocheaza automat dupa ce revine in pozitia obisnuita.

2 răspunsuri:
| charleslouboutin a răspuns:

Ti se inchide ecranul nu telefonul, se numeste senzor de proximitate. Nu vad de ce ai vrea sa dezactivezi chestia asta si nici nu cred ca se poate.

| psica a răspuns:

Umbla la setării!