| alexandru2002john a întrebat:

Am un telefon Samsung GALAXY S5 si am o imagine care imi apare peste tot. ea se observa doar cand ecranul este in totalitate alb. un fel de imagine fantoma. Cine ma poate ajuta sa rezolv aceasta problema. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NONAME113 a răspuns:

Salut,problema ta e specifica telefoanelor cu ecran amoled, nu prea exista solutii pentru asta.Ecranul telefonului e format din pixeli care au lumina proprie, dupa un timp acestia se ard din cauza luminozitatii ecranului, incearca sa.l folosesti cu luminozitatea la maxim 70%.In google play sunt cateva aplicatii care cred ca rezolva partial problema, scrie burn in amoled si descarca aplicatia cu nota mai mare.

| alexandru2002john explică (pentru NONAME113):

Asta stiu ca ecranele AMOLED su in totalitate construite din pixeli. am avut o amplicatie DEAD PIXELS TEXT AND FIX dar n-a rezolvat mai nimic. dar multumesc pentru sfat. caut acum pe MAGAZIN PLAY aplicatia respectiva. ti-am dat funda

| NONAME113 a răspuns (pentru alexandru2002john):

Mersi pentru funda, nu sunt 100% sigur ca aplicatile rezolva problema happy