| MotoKatâr a întrebat:

Am un televizor de la " Toshiba" ( plasmă ), nu e smart. Aș vrea să conectez telefonul cu televizorul ca sa ma uit la niște filme. Din câte am înteles mi-ar trebui un cablu HDMI sau ceva gen. Îmi puteți explica ce ar trebui sa am si cum sa fac?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu telefonul la tv? ce tel ai?

| RAY a răspuns (pentru RAY):

La laptop poti face legatura prin hdmi nu telefon -tv sa stii, doar telefoanele scumpe pot face asta dar tv trebuie sa fie smart sa se conecteze la net

| MotoKatâr explică (pentru RAY):

S6

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru RAY):

Omule! Nu ai auzit de televizoare PRIN WI FI?! cum sa existe un cablu cu mufa de laptop pe care l introduci in telefon?laughing))) ce treaba au telefoanele scumpe?! Il poti conecta ca sa te uiti la poze, nu ca sa te uiti la filmele din capul tau! Ca sa te uiti la filme il conectezi la wi fi televizorul si umblii ca pe calculator, dar din telecomanda. Tot pe ecranul televizorului aoare tastatura si din sageti scrii!

| RAY a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Georgiana tu mai citit? ce am scris eu,sa vedem, am scris ca te poti conecta cu telefonul la tv prin wifi, si ca prin hdmi se poate daca ai laptop care are mufa hdmi, data viitoare citeste atent, descarci o aplicatie si te conectezi cu telefonul la tv nu e mare lucru important ambele sa fie conectate la internet /wifi

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru RAY):

Asa e, imi cer scuze.

| RAY a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Nu-i nimic, a recunoaste greseala e ceva intelept in viata

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Cablul HDMI are mufa pentru laptop. Daca ai unul, il poti cumpara de la standul de huse din malluri, unde ai tot felul de cabluri. Prin telefon nu se conecteaza la cablu, ci prin wi fi. Vezi daca televizorul tau are optiunea de a se conecta la routerul de net si conecteaza l. Deci e impropriu spus la telefon, pentru ca tot pe televizor tastezi din telecomanda. Telefonul nu are legatura.

| Xaya a răspuns:

Din cate stiu eu televizoarele care nu sunt "smart" nu se pot conecta la telefon. Am incercat cu al meu, evident ca nu a mers. Daca vrei sa te uiti la filme ia PC-ul si transforma plasma ta intr-un monitor mare, conectand cablurile de la monitorul calculatorului.

| Alex_6294 a răspuns:

Salut, in primul rand trebuie sa ai functia aia Screen Mirroring ca sa faci asocierea la TV