| Negrescu_Catalin_1997 a întrebat:

am un televizor dikom led full hd. cand il pornesc ramana blocata imaginea si nu raspunde la nicio comanda... ca sa il inchind trebuie sa il scot din priza. multumesc anticipat! Dau funda celui care ma ajuta.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

E ceva stricat la el, cauzele sunt multe, incepind de la display invertoare si terminind cu sursa de alimentare condensatori uscati, devalorizati releul, numai un electronist bun care repară mereu asa ceva ti l va putea repara, il ai demult? de cit timp a apărut defectul? nu il mai pune ca il arzi de tot.