| mFq a întrebat:

Am un televizor LG si am wifi in casa dar nu stiu cum sa ma conectez cu televizor-ul la wifi...Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ai nevoie de adaptor Wireless compatibil, prin care sa conectezi televizotul LG la router-ul wireless. Documenteaza-te despre ce model e recomandat, pentru ca nu toate adaptoarele de pe piata sunt acceptate de televizor. Vezi cartea tehnica tiparita sau din meniul televizorului pentru mai multe detalii.

| mFq explică (pentru dannyel86):

Iti multumesc foarte mult vad ca tu Liv300 ati fost singurii seriosi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru mFq):

Nu am vrut sa fiu neserios, dar pentru aceste televizoare care cipurile poti vedea net pe ele, cred ca le trebuie niste decodoare speciale conectate cu cabluri la alte wirellesuri speciale.par example eu am tv care imi spune ca pe undeva pe acolo pot face o ...conexiuen wirelles.De asemeni am decodir tv de la Orange care are asemenea intrari si iesiri dar vezi doamne nu sunt disponibile. Singura solutie sa te dai pe net pe ecran mare este sa iti cumperi un monitor care poti vedea si tv prin cablu si conectezi direct laptopul cu mouse si tasatura wirelles si te dai pe net din pat. Numai cu monitor!

| mFq explică (pentru anonim_4396):

Ok mersi

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

LG de care tip? Si eu am LG.Vezi in setarile tv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.Si eu cu aragazul am aceea problema.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Amuzant.Eu mi-am conectat si cuptorul cu microunde.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Esti mai tare. Poti vedea super ultra High Definition la microunde.

| Liv300 a răspuns:

Nu merge ca si eu am LG dar eu am calculatorul conectat cu televizorul LG laughing (fiind in aceeasi camera...)