| iwantananswer a întrebat:

Salut TPU,am un yahoo mail si nu il mai folosesc la nimic, daca il tin asa o sa se stearga?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Ca sa nu spuneti ca vorbesc de povesti ( tare greu e sa mai cauti ceva pe google ) :
https://help.yahoo.com/kb/SLN2018.html

Pot sterge adresa daca nu te autentifici timp de 12 luni

6 răspunsuri:
| Mariooooooo a răspuns:

Nu

| Starosky a răspuns:

Nu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu. Asigur-o cu una/două adrese de email alternative (pentru recuperare!). Specifică numărul tău de telefon (in cazul in care te decizi să îl schimbi, nu uita să faci modificarile si in adresa de email).
Totuși, eu zic să intri măcar o dată/de două ori pe an...

| PainTech a răspuns:

Exista sanse mari ca yahoo sa dezactiveze conturile inactive pentru a taia din costuri. Au mai facut asta si sigur o vor mai face.

| Andreea930 a răspuns:

Și eu am yahoo și nu cred că se șterge singur laughing) trebuie să îl dezactivezi tu dacă vrei și nu îl mai folosești.

| CM7YRE a răspuns:

Cu timpul, da. Dar trebuie sa nu il utilizezi o mare perioada de timp. Si cand zic mare = multi ani/zeci de ani (cine stie daca Yahoo va mai exista peste cativa zeci de ani).