| anonim_4396 a întrebat:

Am urmatoarea configuratie:
-1GB ram
-Procesor AMD Athlon 3500+ 2, 21ghz
-Placa video Nvidia Geroce 6150 LE 256mb.
Este o configuratie slabuta. Va rula windows 7? Nu ma joc decat SA-MP si Minecraft. Vor rula binisor aceste jocuri?

Răspuns Câştigător
| Bogdy2k a răspuns:

Normal ar trebui sa iti ruleze 'cursiv', posibil SA-MP`ul sa iti faca probleme dar nu cred la rezolutie si detalii mai mici.

5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa mai adaugi 1gb ram si o placa video de 512 mb

| Nume2 a răspuns:

Instalezi asta si vezi daca iti merge http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=20

| zippe99 a răspuns:

1.Eu am niste configurari aproape la fel doar ca am procesorul de 1, 7 Ghz folosesc un notebook, si pe el ruleaza foarte bine windows 7, dar spre supararea ta nu ruleaza bine mineraft si sa-mp si eu joc mc dar pe PC si pe configuratiile care le ai mc-ul va rula bine numai pe xp caci pe win 7 vei avea mult lag iti garantez asta, iar despre sa-mp nu joc dar am jucat si rula mai bine pe xp decat pe win7.

Asa ca eu iti sugerez sa ramai pe XP sau daca vrei cv asemanator cu win7 iti sugerez Vista dar tot xp este recomandat pentru jocuri. Sper ca te-am ajutat.

| Gardan_Alin_1992 a răspuns (pentru zippe99):

Eu ii sugerez windows vista e mai sigur si nu e mare diferenta dintre vista si Windows 7

| Gardan_Alin_1992 a răspuns:

Iti recomand mai bine window vista e mai sigur funda?