| TrollKing1 a întrebat:

Am urmatoarea configuratie i3 4170, GTX 750Ti, 12GB RAM, HDD 1TB, Sursa Spacer 500W
Am placa asta video:altex.ro/placa-video-msi-nvidia-geforce-gtx-750ti- 2gb-gddr5-128bit-n750ti-2gd5tlp
Dar as vrea sa schimb sursa Spacer deoarece imi bazaie urat, dar as vrea sa schimb cu aceasta sursa noua:www.pcgarage.ro/surse/njoy/ayrus-500-500w/
As vrea sa stiu, placa mea video nu are alimentare prin sursa, dar sursa noua cica are un 6+2 PIN PCI-E,dar sursa veche Spacer nu are.
Sursa noua are alimentare pentru placa video?
Placa mea video nu necesita alimentare prin sursa, nu are nici-un caplu PCI-E.
Deci pot pune acea sursa de la PCGarage cu placa mea video de la Altex, daca sursa are 6+2 PIN PCI-E? Dau funda! Urgent!

1 răspuns:
| CezarTT a răspuns:

Salut, Aceasta sursa are alimentare pentru placa video. Acei 6+2 pini sunt pentru plăcile video cu High Power, cat timp placa ta video nu necesită o alimentare dedicată nu ai nevoie acum de acei 6+2 pini. Daca iți vei cumpara o placa care necesită alimentare dedicata (ex: Gtx1050/1060/1660TI) conectezi acesti 6+2 pini pe portul de pe placa video.