| localhost a întrebat:

Am următoarea întrebare: Am internet prin modem de la Orange şi aş vrea să sa folosesc modemul pe o cartelă de Cosmote tot pentru internet... De ce program am nevoie ca să pot folosi modemu pe Cosmote? Menţionez că modemul este decodat!
Mulţumesc anticipat şi desigur, dau fundiţă!

Răspuns Câştigător
| userr a răspuns:

Dupa cate stiu eu, daca modemul usb este decodat, si accepta cartela de la Cosmote, atunci nu ai nevoie de programe, trebuie doar sa schimbi APN-ul (acces point name)adica sa schimbi profilul de conectare! Modemul i are deja setat pe default pe cel de la Orange.u creaza un nou profil.si seteazal ca default! Succes