| Andrei73802717159 a întrebat:

Am vazut la alti oameni din strainatate ca se jucau pe pc cu controller.Am si eu un pc destul de bunicel, acum ca se aproaprie Craciunul vreau sa imi achizitionez o consola ps4.Cum functioneaza?
Sau imi trebuie neaparat consola?

2 răspunsuri:
| Alasingur a răspuns:

Pai,poti cumpara DOAR controller-ul daca vrei si il conectezi prin usb sau wireless la pc, oriii poti sa iti cumperi consola si sa o conectezi la PC happy

| Bizon95 a răspuns:

Https://www.emag.ro/......i-gaming/c

si DA, te poti juca si pe PC, insa JOCUL trebuie sa accepte respectivul controller, si nu sunt foarte multe care fac asta, insa vestea buna e ca, daca iti iei o consola, atunci poti folosi controller-ul si pe pc

https://www.pcgamer.com/how-to-use-a-ps4-controller-on-pc/

si e mai bine sa faci asa decat sa iti iei unul care nu merge pe consola

TOTUSI, ca idee generala te sfatuiesc sa astepti pana apare PS5, poate vrei sa il iei pe ala, sau oricum sa iei un PS4 la un pret mult mai mic