| Gino_Giuseppe_1988 a întrebat:

Am vazut pe internet o persoana care a conectat o antena parabolica la antena wifi si avea wifi pe o raza de 3 km. Am cacut rost de Chestia aceea care este indreptata spre parabola (tabla in forma de cerc).
Pe ea scrie :
Digital Universal Twin LNBF
NOISE FIGURE : 0.3dB
INPUT : 10.7 Ghz ~ 12.75 Ghz
L.O.: 9.75 Ghz / 10.6 Ghz
SERIAL #0706G 0 8 8 9 7

Intrebare: pot conecta asta la router-ul wifi pentru al transforma in antena wifi?

Răspuns Câştigător
| gherv1 a răspuns:

Nu știu sigur daca telefonul tau va putea merge pe frecvența aia beton, ale noastre merg pe 2, 4 și alea scumpe pe 5 dar merita incercat.