| qLoxPlayZ a întrebat:

Am venit si eu cu o intrebare pentru voi:
-As putea sa fac cumva sa imi apara pe laptop ce filmez cu telefonul, de exemplu daca filmez, idk natura =]] zic si eu. sa imi apara pe laptop ce filmez? Sper ca intelegeti la ce ma refer. Sau de exemplu daca ma filmez cu camera de pe spate si nu pot vedea cum se vede sa ma vad in laptop, hai ca asa e mai clar =]] Mersi.
Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

In timp real?

Daca nu in timp real, filmezi, transferi videoclipul pe laptop cu cablul de date si cam aia e.

Daca vrei in timp real foloseste IP Webcam.

Il gasesti in PlayStore ( pe Android ), si ai si instructiuni acolo pentru folosire.

Pe iOS nu stiu daca exista aplicatie, dar ar trebui sa existe ceva similar.

3 răspunsuri:
| ancuta286 a răspuns:

Suuuper simplu. Intrii in setarile laptopului si trebuie sa ai undeva setarile de la wireless. Trebuie sa gasesti termen gen oglindire ecran sau smart view. Istalezi pe telefon aplucatia miracast. Dispozitivele trebuie conectate la Wi-Fi. Mai apoi intri pe telefon, pe aplicatie, dai cautare dispozitive si trebuie sa iti apara laptopul. Le conectezi si ar trebui ca ce ai pe ecranul telefonului sa fie in acelasi timp si pe laptop. Despre acest smart view dau oglindirea de ecran potu gasi multe si pe internet. Chiar si tutoriale. Suucces!