| azeze a întrebat:

Am vrut ca sa imi reinstalez windowsul la laptop... Si am intrat in boot menu si am avut metodele alea cu stick/CD etc. stiti voi ce vreau sa spun..laptop-ul s-a oprit din senins si acum cand il aprin imi zice "No Bootable Device - - Please restart system" nu mai merge nici sa intru in bios si pe orice tasta as apasa imi apare "No Bootable Device - - Please restart system" Eu normal cu stick reinstalez windows-urile si cu acesta am mai instalat si pe alte laptop-uri dar pe asta nu merge...

Model Laptop: Toshiba Satellite C850D-11Q

Dau funda la cel care imi poate rezolva problema ca sa imi pot baga win.

4 răspunsuri:
| GabiLeonte2 a răspuns:

Simplu iti recomand doua metode :
1. Hard diskul este de vina si nu mai poate buta di cauza ca s-a ars.
2. Ai nevoie de un update la bios.
Ar putea fi amandoua lucruri!
Sper sa fi fost de ajutor.

| Mri_Aditzu_1999 a răspuns:

Si daca scoti stick-ul sau cd iti mai apare asa? La mine era cd de vina. dupa ce am scos cd a mers am bagat altul si a mers

| azeze explică (pentru Mri_Aditzu_1999):

Da

| Mri_Aditzu_1999 a răspuns (pentru azeze):

Atunci Hard diskul e sigur!winking