| Bogdan2111s a întrebat:

am vrut sa reformate laptopul si am vrut sa bag windows vista am reformatat si am sters toate partitiile si am bagat doar 2, am formatat si partitia 0 (aia cu 100mb) si cand am dat sa se instaleze vista mi-a dat o eroare asa ca am bagat windowsul 7 ala pe care l-am avut dar problema e ca nu se mai instaleaza windowsul adica la adoua acolo unde se instaleaza nu trece de 0 de ce? oare e don cauza ca am dat format la partitia aia cu 100 mb sau poate sa fie de la dvd ca e cam zgariat? acum cand apring laptopul imi apare bootmg si sa apas alt+shift+del va rog ajutati-ma dau fundita big grin

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Procedeaza ca aici, folosind DVD-ul cu W7 si sa nu mai faci prostia sa formatezi partitia de 100 Mb.
Aia o face Windows-ul inainte de a incepe instalarea:
http://forum.raymond.cc/......art.18740/
urmeaza pasii 1-5