| downloadjocurionline a întrebat:

Salut, TPU. Am Windows 8.1 pro 2013 si am o placă video 9800GT 512MB, Si Windows-ul meu imi folosește 380-400MB poate depăși de 512 dacă da ce se poate intampla va merge foarte greu si se va arde placa?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Daca e prost facut, daca are sistemul de racire blocat de praf si se incalzeste prea mult, atunci se poate strica ceva. Daca foloseste mai multa memorie, nu se intampla nimic.
In momentul in care memoria ram va fi plina, va folosi hard disk-ul care e mai lent si va merge greu, dar imediat ce aplicatiile vor consuma mai putina memorie, viteza va reveni la normal.

Prin urmare daca e sa se arda, se arde daca racirea nu e buna, nu de la folosirea memoriei.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns (pentru downloadjocurionline):

Cu placere happy