| cosmin900 a întrebat:

An un laptop toshiba satellite si vreau sa reinstalez windowsul.
Cand intru in BIOS la optiunea boot imi apare cd/dvd,+HDD si LAN.
Nu pot selecta nimic, de ce?
Cum fac sa booteze de pe cd?
Bios-ul se numeste PhoenixBIOS.

Dau funda pentru cel care ma ajuta!

2 răspunsuri:
| Sp33dyt a răspuns:

Daca ordinea care iti apare este cea scrisa de tine atunci booteaza de pe cd in primul rand. nu ai ce sa selectezi in bios, doar schimbi ordinea de boot

| eugenl a răspuns:

Sau ai putea sa apesi F2, F8 sau F11 depinde de model ca sa-ti apara meniul de bootare si sigur vei putea sa alegi. Poate in cazul tau ai dezactivata o optiune si de accea nu te lasa sa schimbi ordinea de bootare