| MrsDubstep a întrebat:

Ar putea cineva sa-mi zica cum sa fac ca toate aplicatiile sa mi se salveze direct pe cardul de memorie deoarece eu am cautat si la setari si direct din fisier...dar nu am gasit nici o modalitate. Am Samsung Galaxy S duos cu versiunea de Android 4.0.4 si card de memorie de 8 GB. Cineva mi-a spus ca s-ar putea sa trebuiasca actualizat Software-ul dar imi zice ca nu este disponibila nicio actualizare.
Va rog ajutati-ma. Dau Funda.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai iti trebuie un program care muta aplicatiile pe cardul de memorie, iti recomand App2SD http://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.app2sd
PS: nu iti trebuie nicio actualizare de soft

| MrsDubstep explică (pentru al3xander):

Nu se poate ca aplicatia asta sa contina cumva si virusi?

| al3xander a răspuns (pentru MrsDubstep):

Nu stai linistit, eu o folosesc de nu stiu cat timp si este curata 100%

| MrsDubstep explică (pentru al3xander):

Multumesc mult. happy M-ai ajutat mult.

| al3xander a răspuns (pentru MrsDubstep):

Pentru nimic, numai bine!

| MrsDubstep explică (pentru al3xander):

Scuze ca te mai derajez inca o data...dar aplicatia imi spune ca nu este compatibila cu device-ul meu...ce sa fac?

6 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Din cate se pare telefonul tau are o optiune integrata in sistem pentru mutarea aplicatiilor. te duci in Settings→Apps→Manage Apps, te duci la aplicatia pe care vrei sa o muti si apesi "Move to SDCard". daca butonul este dezactivat atunci aplicatia respectiva nu poate fi mutata.