| anonim_4396 a întrebat:

are ceva daca tin laptopu in priza fara baterie si ma joc pe el?

Răspuns Câştigător
| FakeJoker a răspuns:

Nu, chiar e recomandat daca faci asta ore indelungate, sa il foloseste conectat la o sursa de curent, cu bateria inlaturata, se va comporta ca un pc, si vei salva si viata bateriei, pentru ca in loc de ciclul priza-baterie-laptop si reincarca si descarca iar bateria, va fi doar priza-laptop.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu

| DennisW a răspuns:

Singurul inconvenient este ca daca ai o cadere de curent se va opri. Bateria functioneaza pe post de UPS. Dar daca nu se opreste curentul prea des, nu te-ar deranja.