| BaNkIeE a întrebat:

As dori niste lectii de programare pentru incepatori (sa fie in limba romana). Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| suntserios a răspuns (pentru gabytzu707):

Alea numai lectii de programare nu sunt

| gabytzu707 a răspuns (pentru suntserios):

Iar te bagi ma? n-ai ce face? iti trebuie raspunsuri sa iei tricou ala imputit? Du-te in alta parte.om prost...

| suntserios a răspuns (pentru gabytzu707):

Deci iar vb de raspunsuri cand tu esti cel complet pe alaturi de discutie. Omul a intrebat despre lectii de programare si cu ii dai un *** despre ce inseamna programarea

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia niste manuale de clasa a 9a, acolo gasesti cel mai bine explicate lucrurile de baza.

| Tetraider a răspuns:

Dacă doriți să învățați cum să codificați și să construiți aplicații web, merită să vă înscrieți la cursul complet pentru dezvoltatori https://goit.global/ro/courses/fullstack/. Cursul de dezvoltator full-stack oferă oportunități de angajare și vă învață cum să folosiți diverse limbaje de programare, cum ar fi HTML, JavaScript, CSS și Python.
De exemplu, mitul conform căruia dezvoltarea full-stack este complexă și dificilă nu numai că este incorect, dar este și periculos. Nu este atât de greu pe cât ați putea crede. Este la fel ca orice alt rol de codare - trebuie doar să înveți o mulțime de abilități diferite pentru a o face corect.

| Donald44 a răspuns:

Bună! De curând mi-am descoperit o nouă pasiune - IT - și am început să mă documentez în acest domeniu. Am găsit un site interesant numit GoIT - https://goit.global/......i-sfaturi/ o platformă de cursuri IT care oferă posibilitatea de a învăța și de a te dezvolta în acest domeniu interesant.
Dacă te întrebi dacă IT-ul este potrivit pentru tine, GoIT îți oferă șansa de a afla acest lucru, completând un maraton gratuit și chiar construind primul tău site web.
IT-ul și digitalizarea sunt viitorul României, deci și al tău.
Așadar, dacă vrei să-ți deschizi orizonturile în lumea IT și să-ți construiești un viitor măreț, GoIT este partenerul tău de încredere în această călătorie interesantă!