| florinutz009 a întrebat:

As dori sa imi achizitionez o tableta insa nu sunt hotarat.Ma intereseaza pentru jocuri, mai ales pentru cele mai noi cu grafica superioara ( Real Racing 3, NOVA 3, etc.) si bineinteles nu doresc sa se miste in laguri.Stiu ca Ipad este cea mai buna in materie de jocuri, insa este cam scumpa.Am gasit pe net o tableta Evolio Aria la 999 lei care pare destul de interesanta insa nu stiu sigur daca se merita.Repet ma intereseaza doar pentru jocuri si calitatea / claritatea imaginii sa fie cat mai buna / culori cat mai vii.Astept parerile voastre!
P.S : as dori sa aiba un ecranul de cel putin 9 inch daca se poate.

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Daca iti permiti sa platesti 1060 de lei pe o tableta, atunci cea mai buna decizie pe care ai putea sa o faci este sa iti iei un Nexus 7. Are procesor de 1.2 Ghz quad-core (cu 4 nuclee) Tegra 3 (cea mai buna gama de procesoare), a fost lansata anul trecut in iulie la Google I/O, nu exista joc pe care sa nu il poata reda fara niciun pic de lag datorita chipsetului Nvidia cu 12 nuclee. Este cea mai buna tableta in aceasta gama de pret.

Link: http://www.emag.ro/......EQ4TKBBBM/