| RXBlade a întrebat:

As dori sa imi cumpar o noua placa video si as vrea sa stiu daca pot pune o placa video Nvidia Geforce GT640 Gigabyte OC EDITON de 2GB GDDR3 pe o placa de baza G41M-VS3 R2.0

Răspuns Câştigător
| FatUglyVirgin a răspuns:

Da merge, dar de ce vrei sa iti iei o placa ddr3?

| RXBlade explică (pentru FatUglyVirgin):

Pentruca nu intra placa video ddr5 pe placa mea de baza!

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru RXBlade):

Ba cum sa nu intre auzi, nu difera lungimea placi video daca e ddr3 sau ddr5

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Deyu0713 a răspuns:

Cauta pe net detalii despre placa de baza si vezi daca este compatibila...sau daca ai schimbat placa de baza uitate in cartea de la ea, trebuie sa aiba o carticica cu detalii