| alex97114 a întrebat:

As dori sa imi cumpar o placa video dar nu stiu de care sa imi iau adica ma refer nu stiu ce placa video imi suporta Sistemul.
El contine:
Procesor Intel Pentium Dual-Core G645 2.9GHz
Blaca Baza Gigabyte H61M-S2PV
4GB Ram Ddr3

Ce Imi recomandati? Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Placa de baza este pe slot PCI Express deci ii trebuie o placa video pe PCI E.
http://www.emag.ro/......E7HTTBBBM/

11 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Cati bani ai pentru placa video? Ce sursa ai?

| MariusMorse a răspuns:

La ce suma te'ai orientat? I'ti pot recomanda cateva placi video, daca vrei numai AMD sau nVidia nu este problema, cat mai multe detalii cu ce vrei de la placa video cu atat mai binehappy

| Katalin12 a răspuns:

Deci desfa unitatea si uita-te in locul placii existente ce fel de slot are si uita-te atent pe placa de baza ca scrie micut numele slotului iar apoi cauti pe net placa video dar doar cu slotul ala. Altfel nu se potriveste.

| taken a răspuns (pentru Katalin12):

Placa de baza este pe slot PCI Express deci ii trebuie o placa video pe PCI E.
http://www.emag.ro/......E7HTTBBBM/

| alex97114 explică:

Nu stiu ce firma este sursa dar stiu ca este de 450W

| alex97114 explică:

Am in jur de 200lei maxim 250lei si vreai nVidia

| Me2 a răspuns (pentru alex97114):

Uite nVIDIA, DAR fa un mic efort pentru una cu ddr5, oricum ai 15% inapoi la placi video, deci tot pe la 270 ron ajungi
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| alex97114 explică:

Si mai este si gddr5 mie imi trebuie Gddr3

| alex97114 explică:

Intr-adevar dar si 4Gb Video ce fac cu dar ca pret este chiar rezonabil
mersi tuturor pentru sfaturi si ajutor

| AlexGTX a răspuns:

laughing Am aceeasi configuratie ca tine si am un Geforce GT610 1 gb. Stai linistit iti merg placi video mai bune ca a mea de 100 de ori.