| Cerbul47 a întrebat:

as dori sa imi iau o sursa rezistenta si eficienta pentru un PC de Gaming, m-am gandit intre Njoy si Riotoro Enigma(ambele au 80 plus gold 850w) ce imi recomandati dintre aceste doua? Daca aveti o alta firma mai buna ascult.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Rezistenta... eficienta... Njoy sau Riotoro. Ha, ha, ha! Are vreuna dintre ele 5 ani garantie? Cum a zis colegul aici - la surse discutam despre "Seasonic si restul" chiar daca si printre ceilalti mai sunt unii care reusesc sa scoata jucarii de calitate, gen Enermax sau B-Quiet. Nu mai bine ne zici tu ce configuratie ai in vedere? 850 W e exagerat pentru un calculator normal de gaming. Daca la Riotoro te refereai la asta - https://www.pcgarage.ro/surse/riotoro/enigma-g2-80-plus-gold-850w/ - sa zicem ca merge. Pina la urma e bazata pe electronica Seasonic, depinde cum au executat restul - racire, conectica. Njoy sunt de-ai nostri, fac produse bune in gama de buget, dar nu m-as baga. Prefer sa stiu ca stau linistit (am un Seasonic Platinum Fanless de 460 W pe calculatorul meu, a costat cit a costat - un purcoi de bani - dar 7 ani garantie si liniste totala isi merita banii).

| Cerbul47 explică (pentru GabiDumitrescu):

I7 10700k, rtx 2070 super, 16 GB ram 3000 mgh, dark rock 4 pro, ssd Kingston 480gb, hard disk Toshiba 3t/2t/1t 7200 RPM.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Cerbul47):

Prin "hard disk Toshiba 3t/2t/1t 7200 RPM" ar trebui sa inteleg 3 hdd-uri? Oricum, la cit costa Enigma G2-ul de 850 W, merge sa o iei pe aia, chiar daca sistemul tau consuma vreo 500 maxim.

3 răspunsuri:
| stefanhau22 a răspuns:

Salut! Din cate stiu eu sursele de la Seasonic sunt cele mai bune. Insa la 850W o sa fie cam scumpa. Dar si avantaje cum ar fi: sursa modulara.