| Pietricel a întrebat:

As dori si eu niste setari pentru obs studio pentru urmatoarea configuratie
i3 4170 3. 7GHz (2 core, 4 threads)
4gb ram 1600mhz
si un gt 730 2gb ddr3 64 bit

Cu setarile ce le am in momentul de fata, se vede foarte in lag cand filmez cu monitor capture, la game capture e ok. Dar cand dau cu monitor capture rupe lagu, dau fundaaaaaaaaaaaaa
Uitati dovada: https://youtu.be/PaqPMERPmNE

1 răspuns:
| Georgescu_Octavian_1931 a răspuns:

La output baga 2500 kbps si baga fromat mp4 la video baga rezolutia 720p ca nu mere daca la ce placa video ai tu acolo sa filmezi in 1080p si tot la video chestia aia downscale filter baga-l la 16 si la process priority la above normal(peste normal) color space-ul la 601 si color range-ul la partial Daca te-am ajutat nu uita de funda.