| Astinos17 a întrebat:

As vrea o configuratie pc de maxim 1500 de lei. Si vreau sa stiu cum ar rula gta 4, league of legends sau far cry 3. Nu vreau comentarii de genul ca e prea putin.

5 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Sa il faci, nu o sa iti iasa nimic bun, iti garantez, iesi mai bine sa il cumperi second hand. Pe olx am gasit sisteme ce duc si gta 5 pe minimum la pretul de 1600 lei, pc bomba, racheta sa zic acolo ai sanse mai mari.Bafta!

| CosmiinTezeu a răspuns:

Fa-l pe bucati ca e mai bine, ia o placa de baza ddr 3 un procesor i5 sau i7 baga 12 sau 8 gb rami in el un hard de 1 tb gasesti pe eMAG sau pe altex si sunt si reduceri reduceri

| Dumitru_Sebi_1998 a răspuns:

Ţi-am făcut eu un pc o să depăşească un pic suma dar nah merită!
https://choosemypc.net/build/?budget=400&oc=false&options=

| Dumitru_Sebi_1998 a răspuns (pentru CosmiinTezeu):

Depăşeşte cu mult...

| AlexandrulS a răspuns:

Iti poti face un pc la banii astia evident dar iti garantez ca nu merita pentru ca gta 4 este un joc care „mananca" mult. deci chit ca o sa iti intre in el o sa mearga in reluare. Cea mai buna solutie este sa cauti unul sh ai mai multe sanse sa gasesti unul bun! Iar in legatura cu raspunsul lui Cosmiin. prietene sunt 1500 de lei nu euro! Pei un i5 bun il gasesti minim la 500 de lei, un i7 bun la 700, o placa video gt sau gtx pe la 300, un hard de 1tb pe la 300 la asa piese iti trebuie si o sursa bunicica care te duce se ea undeva la 300 de lei, plus placa de baza tot cam 300, 16 gb de 500 de lei daca iei placute de 4gb. Deci cred ca depaseste cu mult bugetul baiatului ce zici tu acolo, mai e si o carcasa, o unitate optica. he he mult! Cea mai buna solutie pe care ti-o dau este un sh, este plin internetul de pc-uri bune la preturi care se incadreaza in bugetul tau!