| ily10 a întrebat:

as vrea sa achiziționez un laptop și nu știu ce sa ma hotărăsc între MacBook și laptop cu Windows.Laptopul o sa îl folosesc pentru navigare web și ma interesează sa meargă cât mai rapid!

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptop cu Windows, recomand pe cele de la Acer si Lenovo.
La Macbook mai mult platesti firma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macbook-uri sunt pentru productivitate (designeri, editori etc) pentru tine windows e perfect, orice laptop cu un ssd o sa iti mearga foarte rapid.

| Țoglă a răspuns:

Macurile mereu vor fi mult prea scumpe. Mergi pe Windows că ai aceleași performanțe la un preț mai mic.

| DavidoffUser a răspuns:

Chromebook e foarte bun.
Nu lua Apple pentru ca toate produsele sunt la suprapret.
Orice laptop cu procesor Intel e foarte bun pentru ce-ti trebuie tie.

| AndreiM77 a răspuns:

Care este bugetul de care dispui?

| AndreiM77 a răspuns:

Http://www.cel.ro/c/M3FQN1ouQFJK
http://www.cel.ro/c/M3FQN1ouQHdI
http://www.cel.ro/c/M3FQN1oud0FH
Alege ce iti place si care crezi ca ti se potriveste. Dell este cu specificatii de ultima generatie, daca vrei putin mai multa putere alege acel Lenovo, este de gaming, cat despre acel HP, este foarte bun, diferentele intre ele nu sunt extraordinar de mari, dar sunt putin, acel HP este super, deoarece am si eu, si arata in primul rand super, foarte bine construit, materiale super, tastatura este execelenta, foarte solid, spun toate astea pentru ca il folosesc, nu ma indoiesc nici de modelele precedente. Alege ce iti place.

| 17Ioana a răspuns:

Am avut ocazia sa folosesc un macbook, sistemul de operare este foarte diferit fata de Windows, timp de 2 saptamani mi-am prins urechile in el, era totul peste mana. In conditiile in care stau minim 8 h pe zi pe calculator.

| ily10 explică (pentru 17Ioana):

Eu am iPhone 6s plus 128gb și nu am nicio problema cu el merge racheta și bateria e mortala

| 17Ioana a răspuns (pentru ily10):

Ce treaba are telefonul cu calculatorul? Si eu am iphone si degeaba, tot imi este peste mana macbook-ul!

| elgoog a răspuns:

Daca nu este pentru gaming zic eu mai mult un macbook este mai greu sa dai de virusi. poti sa stai fara antivirus daca stai doar pe site-uri corecte..pe Facebook/youtube..chestii dar daca o sa vrei candva de gaming iti recomand windows happy

| ily10 explică (pentru elgoog):

Am avut de gaming și nu ma ajuta la nimic placa video de 4GB