| Alexsterea18 a întrebat:

As vrea sa cumpar si eu acest telefon de pe pandawill.com (http://www. pandawill.com/landvo-l200-smartphone-android-44-mtk6582- 50-inch-qhd-screen-3g-smart-wake-up-black-p93751.html).

Ma intrebam daca trebuie sa platesc TVA si/sau taxe vamale?
NU am un buget foarte bogat.

MUtumesc anticipat.
Funda.

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

De obicei trebuie sa platesti, si o sa fie transportul foarte scump, 20-30 euro ajunge chiar pe la 60 euro.

Avand in vedere ca este cel mai ieftin smartphone cu procesor quad-core, isi merita banii.

Am cautat pe site-uri de marketing din Romania sa vad daca gasesc acel telefon si nu l-am gasit.

Bafta!

| Alexsterea18 explică (pentru RaduTN):

Livrarea este gratuita prin Singapore Post. O sa platesc TVA? (Este din China magazinul).Si daca magazinul ar fi din UE as mai plati TVA?

| RaduTN a răspuns (pentru Alexsterea18):

Asta chiar nu o stiu, cel mai ok este sa trimiti un mail la cei de la acel magazin si sa-i intrebi.