| bogdyby a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un laptop pentru facultate (am intrat la universitatea transilvania la iesc) la departamentul calculatoare. Mi-ar trebui ceva de lucru, deja am un laptop Asus rog de gaming si nu vreau sa car 5kg dupa mine. Cam ce laptopuri imi recomandati pentru proiecte si alte chestii din facultate, dar sa fie si bun cat de cat, nu sa astept mult timp sa se incarce o pagine pe internet, etc.
M-am uitat orientativ si sunt inclinat spre Toshiba, Asus si Acer. Primul laptop al meu a fost cel de gaming, asa ca nu stiu care sunt mai bune. Si am vrea sa mai stiu daca ar fi avantajos sa cumpar un laptop cu windows preinstalat sau unu free dos.

1 răspuns:
| danutzu96 a răspuns:

Pentru proiecte merge foarte bine si unul dintrasta http://www.emag.ro/......DG406MBBM/
Aveam la scoala 4 HP-uri dintrastea si trageau toti de ele. Bateria tine destul de mult si pentru prioecte si alte tampenii nu iti trebuie mai multa putere.