| Gabriel_Gabi_1987 a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un pc pe piese, si m-am gandit daca ar fi bun acesta :

Placa video Asus NVIDIA GeForce GT 730, 2048MB, DDR3, 128bit, HDMI, DVI, VGA, Dust-Proof Fan.

Memorie HyperX FURY Blue 4GB, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V

Placa de baza Gigabyte H81M-S2PV, Socket 1150

HDD WD Blue 1TB, 7200rpm, 64MB, SATA 3

Procesor Intel® Pentium® G3460, 3.5GHz, Haswell, 3MB, Socket 1150, Box

Sursa Sirtec ECO II HPE-450-A12S, 450W, ATX 2.3, PFC activ

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cati banuti ai?

| Gabriel_Gabi_1987 explică (pentru sltlp):

Cam, 1400 RON

| sltlp a răspuns (pentru Gabriel_Gabi_1987):

Sa fiu in locul tau, eu as lua o varianta cu i3 6100 si fara placa video acum. Vezi ca la pcgarage msi iti da 8gb ram cadou ddr4 daca iei gpu si placa de baza msi. Toata afacerea asta te duce tot undeva la 1400-1500 lei. Insa cum in banii astia nu ai cum sa iei cinestie ce gpu bun, poti sa vinzi daca iei cum am zis cu ram cadou gpu-ul si iei alta data ceva mai bun(gen gtx 750ti sau superior). Nu lua componente slabute din start, parerea mea, gen gt730 si dual-core ca dupa nu mai ai ce upgrade sa faci(adica ai cum, dar o sa fie prea scump).

| Syde a răspuns:

Eu zic ca e ok, daca ai vrea sa-ti mearga jocuri gen GTA V sau COD Black ops ai mai putea adauga nitel acolo un 2/4 gb RAM

| Gabriel_Gabi_1987 explică (pentru Syde):

Cam la ce grafica si fps mi-ar merge GTA V?

| Gabriel_Gabi_1987 explică (pentru Syde):

Cam cu ce grafica mi-ar merge? Dar FPS?