| Gabi16 a întrebat:

Salut TPU,as vrea sa imi cumpar un sistem gaming,si as vrea doar Intel, bugetul meu e de 1700-1800 LEI,daca mi-ar putea face cineva un sistem bun in pretul acesta, s-ar putea face un sistem i5 si o placa video buna in pretul acesta? sa il comand de pe pc garage de ex?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

In 1800 lei gaming sa visezi cel mult un i3, in nici un caz i5. Daca ai pus i5, faci garantat praf plac aivdeo, ca o sa tai din buget de acolo si e mai rau.
I5 e cu inca 350-400 lei mai scump...
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/832003/

| Evolution a răspuns:

Intra pe forumul de la pc garage sa iti faci cont si roaga-i pe aia sa iti faca un pc pentru gaming la 1700-1800 lei, AMD-ul e mai bun in jocuri dar nu rezista, se arde destul de repede dar daca cumperi o racire buna s-ar putea sa tina.

| ursey a răspuns:

Http://www.azerty.ro/......ox-haswell
comparatie
http://www.azerty.ro/......ox-vishera
uite diferenta si de pret si de performanta asa ca incearca sa faci pe amd