| aeromania a întrebat:

Salut TPU. As vrea sa imi iau un pc nou (desktop pc) si nu stiu ce sa iau. Vreau unul de gaming si cat de ieftin posibil ( intre 1000 - 1600 lei). Sa fie destul de rapid, sa mearga jocurile bine pe el, cum am zis, sa fie special de gaming. Daca tot sa imi spuneti va rog si ce monitor pot gasi, sa fie unul acceptabil de bun, sa nu se blocheze si sa nu depaseasca 400 - 500 lei, daca se poate si mai ieftin. Multumesc anticipat.
Funda.

Răspuns Câştigător
| Bumtzi a răspuns:

Am gasit un pc pentru tine. Este mai multe pentru gamming ( ceea ce-ti trebuie ) la pretul de 1.800 Lei. Are procesor Intel Core i3 ( este destul de bun pentru pretul asta ) ajunge la 3.3 Mhz. Are hardul de 1 TB ( 1000 GB ), cu 6GB RAM ( Foarte buna ). Placa video special pentru jocuri: NVidia GeForce GT630 1GB. Daca te intereseaza mai multe detalii despre PC si cum il poti obtine dai ADD la ID: bumtzicrush!

1 răspuns:
| florin1979 a răspuns:

Te ajut eu, da add la id mess sprintaroiuflorin aici e mai greu de discutat. acolo, pe mess e mai ok!