| Urs_Irinel_2001 a întrebat:

Aș vrea să îmi iau un telefon și nu pot să mă decid:
1. 3Mhz Octacore 2GB RAM sau
1. 3Mhz Quadcore 3gb RAM.
Dau funda

2 răspunsuri:
| Nicolae_Alberto_1996 a răspuns:

Întotdeauna sa alegi telefonul cu mai mulți RAM-i. Cei care baga mai mulți ram-i in telefon, automat au si un procesor bun. Ca de exemplu. un telefon cu procesor quad-core de 1.7 si cu 2 gb ram o sa meargă la fel de bine ca si unul cu procesor quad-core de 1.5 si 3 gb ram.

| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Inainte de a alege un smartphone este bine sa ne gandim la ceea ce il vom folosi in majoritatea timpului pentru a alege o configuratie cat mai buna. Din pacate producatorii de telefoane opteaza pentru configuratii cu 2GB de RAM doar pentru telefoanele de top, astfel este cam greu sa alegem un telefon chiar asa cum ne dorim. La cerintele pe care le au aplicatiile din ziua de azi eu iti recomand primul model, ar rula mult mai ok.
Procesoarele ca Octa sunt pe cale de a deveni mult mai comune, deci si aplicatiile vor fi "mulate" pe acestea.
Sper sa te ajute!
Pa pa! happy