| CRISTY_6837 a întrebat:

As vrea sa imi schimb placa video si procesorul cu:
Placa video:Nvidia GeForce 450m
Procesor:Intel Core i5 3000mhz
Vreau sa stiu daca trebuie sa imi schimb si placa de baza pentru acestea.Adica o suporta placa mea?
Sunt cam performante astea si eu am un claculator fabricat in 2007 si asi dori sa stiu daca trebuie schimbata si placa.Multumesc.Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Poti sa imi dai te rog frumos link la procesor si placa video, sa ma lamuresc mai bine!

7 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Procesorul sigur nu o sa il suporte. Trebuie sa schimbi placa de baza.

| CRISTY_6837 explică:

Mariusxx zi-mi id-ul tau mai bine sa vorbim pe mess

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine, si ce placa de baza ai acum? Ca sa imi pot da seama daca e ok sau nu.

| CRISTY_6837 explică (pentru anonim_4396):

Pai si cum aflu ce placa de baza am dau la run>dxdiag si unde vad? scuze nu ma descurc sa aflu blaca de baza si sursa

| IulianP a răspuns:

Procesorul sigur nu-l poti pune pe placa de baza care o ai, deoarece i5-ul la care face referire e pe socket 1155.
Daca ai slot PCI-e, placa video va fi compatibila. Si cred ca faci referire la GTS 450.

| 23927 a răspuns:

Exact, ai nevoie de o placa de baza socket 1155, la aceasta placa de baza ai si PCI-express ceea ce ai nevoie pentru placa de baza, o sa dai vreo 3-6 milioane pe placa de baza... depinde ce preferinte ai. www.emag.ro vezi aici placi de baza de ianlta calitate

| CRISTY_6837 explică (pentru 23927):

Multumesckiss regret ca nu ti-am dat tie fundasad