| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi vand pc-ul pe olx, cu cat ziceti sa-l pun?
Specificatii:
Hdd: 80gb
RAM: 2gb
placa video: AMD Radeon HD6450 2gb ddr3
procesor : Intel dual2core E8400 3.00Ghz
-carcasa e Dell si pc-u se numeste Optiplex 760
Are instalat Windows 7 ultimate 64 bit

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa cei de mai sus. Scriu ca sa nu adoarma. Daca-l vinzi cu 400 lei sa zici mersi. Uite cu garantie 12 luni: http://www.pcmadd.com/......65465.html

| CPAElites a răspuns:

~350 lei
Poate gasesti un retardat precum "Bogoros_Andrei_1999" si il vinzi cu 1200 lei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hdd-ul micut. Procesorul este bun ca si placa video. Ramii sunt ..acceptabili.Windows-ul nu se potriveste, trebuie pe 32 de biti. 500 de lei tras de par.Nu glumesc. In primul rand il vinzi ca second hand si este facut din bucati dupa cum ai mentionat carcasa si numele PC-ului. Daca are probleme la rulare ...nici 500 nu scoti. Uite un link cu PC-uri second hand si faci si tu o parere.

https://pdmedia.ro/calculatoare-second-hand

| Okkultist a răspuns:

Buna ziua,

Avand in vedere gradul ridicat al tehnlogiei din Romania pc-ul acesta s-ar,, chema,, in termeni cotidieni,, bunicel,,.
Iti dau doua variante:
1. Il vinzi pe piese, in general poti scoate ceva mai mult, pana la 800 de lei, daca te chinui putin.
2. Il vinzi intreg dupa cum ai specificat.
In acest caz iti recomand o vanzare de 750 lei.
Inainte: Curata-l de praf, aranjeaza-l; specifica aceste plusuri pentru a capata credibilitate si acces.

Sper ca te-am ajutat, asta in urma informatiilor prezentate de tine.
O zi frumoasa, mult success (Y) happy

| Expressions a răspuns:

Mai mult de 600-700 lei nu cred ca merita.

| Expressions a răspuns:

De fapt nici atat, daca iei 500 de lei pe el e bine...

| Bogoros_Andrei_1999 a răspuns:

Merita 1200lei
cu alte cuvinte 12 milioane vechi