| CosminGK a întrebat:

As vrea sa-mi achizitionez un SSD cam de 120 de GB si nu stiu de la ce firma sa iau.Am gasit de la Intel acest model SSD) Intel 545s Series, 128GB si as vrea sa va cer si voua o parere despre acest ssd.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pro:
l-am pus pe un laptop Asus x555lb in locul hdd-ului, recunoscut imediat fara probleme, acum laptopul pur si simplu zboara in orice activitate am, windowsul se porneste in 5-10 secunde cu tot cu parola, este pe departe cea mai buna investitie intr-un laptop, luati cu incredere, nu o sa fiti dezamagiti deloc, jocurille se pornesc de 10 ori mai repede ca inainte, browserul se porneste instant, multitasking incredibil, pur si simplu nu mai revii la hdd ca si hard principal niciodata, hdd va fi doar pentru stocare, pui toate programele, jocurile si ce folosesti mai des pe ssd si nu ai nicio treaba, merge struna

Contra:
nu cred ca exista parti rele la un ssd

Altele:
merita investita pe deplin

comentariul asta reflecta realitatea, asa e

| CosminGK explică (pentru RAY):

Este acest ssd despre care am spus eu sau in general dr ssd uri

| ziftode a răspuns:

Intel si Samsung sunt cei mai buni producatori de SSD-uri

| frunzarescu a răspuns:

Eu am cumparat acest Adata https://bit.ly/2DhTGi7 Il am de doi ani si merge perfect si acum. Are rata de transfer 600Mb/s si costa doar 136 lei De ce sa platesti marca si nu produsul?

| CosminGK explică (pentru frunzarescu):

Nu e vorba de marca dar as vrea sa stiu parerile altora de acest ssd