| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi construiesc un PC pe piese dar nu prea stiu ce sa aleg. Tin sa mentionez ca as vrea un sistem full gaming. Bugetul meu e de 3000ron. Va rog sa mentionati Placa de baza, Placa video, Procesorul si Memoriile. Multumesc mult. Cel mai bun sistem primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Asta e cea mai buna configuratie in banii aia
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/379676/

7 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Buna CyberTron,
eu zic ca cel mai bine ar fi sa-ti iei unul gata facut sau sa mergi la un magazin in care te lasa sa-ti alegi componentele si il monteaza ei. Asa nu risti sa ai surprize legate de compatibilitate, performanta, etc. Iti recomand un procesor de la Intel neaparat, in special unul de la i3 in sus. Memorie 4 GB ar fi destul, insotita de o placa video de 1GB cu racire buna. Uite aici o configuratie foarte buna facuta special pentru gaming, din toate punctele de vedere. Super componente la pret foarte bun: http://goo.gl/hWzNN
Cu monitorul te descurci ca nu-i asa filosofie mare.
Succes;)

| DANI_1590 a răspuns:

Procesor Intel core i7
Placa video ati raedon hd 4200
4gb la ram

| Smo665 a răspuns:

Processor: 3.0 Ghz
Placa video: nVidia 295 GTX 1GB
Ram: 2GB

Sau incearcal pe asta: http://www.pcgarage.ro/......ghz-linux/

Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu celelate piese ma descurc si eu

| eeeeion a răspuns:

Placa de baza AMD RS785/SB710 Chipset
Procesor AMD Phenom II X6 1035T 2. 6GHz
3 MB L2 Cache
Memorie 4GB 1333MHz DDR3 (2x 2048MB)
Hard Disk 1TB 7200 rpm SATA
Placa video ATI Radeon HD 5450 1GB
Unitate optica DVD+/-RW
Sunet THX TruStudio
Placa de retea 10/100/1000 Mbps
Porturi 6 x USB 2.0
1 x RJ45
1 x HDMI
1 x eSATA
SPID/F
Audio in/out
Sloturi 1 x PCI
2 x PCI Express x1
1 x PCI Express x16
4 x SATA
Carcasa Minitower
Putere sursa 460 W
Periferice Keyboard + Mouse
Bay-uri 2 x 3.5 inch: (1 intern, 1 extern)
1 x 5.25 inch
Dimensiuni 45 x 41 x 19 cm
Greutate 10.2 kg
Sistem de operare Linux