| maruneakflorin a întrebat:

as vrea să-mi cumpăr un laptop pentru jocuri nu prea stiu ce componente ar trebui sa aiba as fi dispus să dau înjur de 300 de lire, așa că vă rog spuneti-mi cam ce componente de baza ar trebui să aibă dau funda daca puteți argumentimi la ce ajuta fiecare component

Răspuns Câştigător
| UnuCuSapca a răspuns:

Tipule, nu stiu ce e cu lirele dar am un laptop de gaming. L-am luat la 1800 lei dar gasesti si mai ieftin. Sa-ti spun componente bune: procesor Intel i3 sau i5, placa video DEDICATA NEAPARAT!(pentru ca cea integrata are placa video lipita de placa de baza si se incalzesc mai repede, 4 gb ram....nu ti-ar trebui mai mult, 1TB memorie inerna, dupa aceea am pana in 2.7 ghz si e ok..., OH! si la placa video cea mai buna e nVidia Geforce 920m. Nu te uita daca are windows instalat ca il poti instala gratis. Uite ce am eu, can l-am cumparat era la 700 lei reducere deci ar trebui sa le urmaresti, baietii de la Altex sunt de treaba : http://altex.ro/......2gb-linux! Noroc!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru UnuCuSapca):

Si era si sapca inclusa in pret? Lasa-ne cu prostiile. Poate unul furat iei cu 1800 RON, dar ce iei nou de banii astia numai de gaming nu se poate numi...

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In magazine sunt peste 300 de lire laptopuri obisnuite. Deci, mai strange bani si mai vorbim.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai calm cu 300 de lire pentru un laptop de gaming. Pentru jocurile de pe FB, poate...

| tpuuser999 a răspuns:

Google imi spune ca 300 lire inseamna 1500RON, ceea ce e foarte putin pentru un laptop. De-abia iesi din sectiunea "tableta" sau "pacaleala" la banii astia.

Uite cateva exemple aici: https://www.pcgarage.ro/......90,1428070

Eu mi-as lua Asus-ul pentru ca am mai avut si mi-a mers bine (plus ca acela e Full HD). Altfel as lua ASUS.