| xbastanu a întrebat:

As vrea sa mut aplicațiile si jocurile care le downloadez sa le pun pe card. Am un Lenovo a850 si problema este ca nu atunci când merg la setari-stocare sa mut aplicația pe card nu îmi apare sa pot muta...Am careu băgat in telefon...Memorie interna am doar 2 GB si nu prea pot instala nu stiu ce chestii..Va rog mult cine știe si ma poate ajuta cu chestia asta sau ce ar trebui sa fac sa le pot pune pe card sau sa le instaleze pe card...Chiar nu stiu ce să-i fac.
Cel mai bun si de ajutor răspuns primește FUNDA!

1 răspuns:
| Ungureanu_Radu_1964 a răspuns:

1. Daca sunt aplicatii de sistem nu poti face asta
2. Se zice descarcare(ca sa stii)
3. Settings -> Apps(Aplicatii) -> Aplicatia care vrei sa o muti -> Storage -> Change -> Card SD -> Move
4. Daca vrei mai multa memorie interna si sa nu muti aplicatii, fa asta: Settings -> Storage -> selecteaza cardul SD -> apasa pe cele 3 puncte(menu) -> Storage Settings -> Format as internal(Va sterge datele de pe card) -> Erase and format -> Move now -> Done
5. Gata

Daca la 2 am sunat rautacos, imi pare rau xD

Funda?