| XxXsTyLLeXxX a întrebat:

as vrea sa stiu care sistem de operare este mai bun pentru gaming, adică sa am fps mai mari, windows 7 sau windows 10, țin sa mentionez ca nu am un laptop ff bun

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

"mentionez ca nu am un laptop ff bun"
si cum o sa stim noi ce configuratie ai?
posibil sa nu functioneze bine nici 7 nici 10.

| CPAElites a răspuns:

Windows 10.

"ca nu am un laptop ff bun" SPUNE CONFIGURATIA!

| danutzu96 a răspuns:

Recomand W7 desi am incercat si W10 si nu am vazut diferente majore in jocuri. W10 mananca mai mult ram pentru ca are niste servicii in plus fata de W7.

| TheKingBacca a răspuns:

Windows 7 iti recomand. Am testat Windows XP, Windows 7, Windows 8.1, Windows 10, stiu ce zic.

Windows 7 iti recomand, are foarte multe setari de marirea a performantei si Rockstar Games si Valve au spus ca recomanda Windows 7.

| itwentbad a răspuns (pentru TheKingBacca):

Windows 10 ii mia bun pentru pc mai slabut, W 7 ii pentru pc cu peste 8 gb RAM. poti sa scoti graficile la W 10 si esti numa bun...

| TheKingBacca a răspuns (pentru itwentbad):

PC cu peste 8 gb RAM? Am un prieten care are 2 GB RAM si ruleaza fara probleme. Decat sa zici prostii, mai bine taci.

| GabiTheFEAR a răspuns (pentru itwentbad):

Invers poate. E mult mai bine optimizat win. 10 big grin! recomand win. 10.

| itwentbad a răspuns (pentru TheKingBacca):

Lol, crezi ca daca o sa zici "am un prieten care... bla bla" o sa se schimbe ceva? Am incercat win7 vs win10 cu aceleasi setar pe gaming, multitask, codare iar win 10 a ieait cu mult in fata, la 4 gb ram.Pe win7 mi-a luat 5 ore sa codez un vid 2k, fara alte aplicatii deschise, fara sa unblu la el cu aceleasi setari pentru ps, iar win a scos 2 ore 30~. Depinde si ce vr sa faci...

| XxXsTyLLeXxX explică:

Am un procesor Intel i3, placa video Intel hd graphics 3000 si 4 gb ram