| cosminadelin44 a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot face sa mearga mai bine pc am 3 gb ram placa de 1, 5 gb si procesor de 2.1 ghz si am windows 7 ultimate 32 biti stiti cum fac sa mearga mai bine merge ff greu va rog ziceti-mi cum sa rezolv am cautat pe net am facut tot ce trebuie sa mai fac schimb windows orice va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema ta nu este de la calculator, ci de la windows.
Scaneaza sistemul cu un antivirus, de preferinta AVG Internet Security.
http://free.avg.com/ww-en/homepage
Instaleaza Advanced System Care pentru optimizare:
http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Reinstaleaza-ti windows-ul. Sistemul asta de operare mai trebuie si el inlocuit odata la 4-6 luni.

| AndreiRadu00 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul

| NoNameX0X a răspuns:

Reinstaleaza-ti windows si incearca sa il pui pe 64 biti. Daca iti merge greu sterge-l de praf, curata-l si reinnoiesteti piesele. (daca sunt prea vechi )

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoNameX0X):

Nu are de ce sa puna versiunea pe 64 biti din moment ce nu are minim 4 GB RAM. Versiunea pe 64 bit e recomandata atunci cand ai 4 GB sau mai mult, pentru ca sistemul sa ii vada pe toti. Versiunea pe 32 biti vede doar 3 GB, chiar daca tu ai mai multi.

| AndreiRadu00 a răspuns (pentru NoNameX0X):

Mai bine sa nu il puna pe 64 de bit deoarece o sa ii mearga in lag ca windowsul pe 64 bit are nev de minim 4 gb ram dau macar un procesor mai tare daca nu are 4 gb ram macar