| KKTGRS a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot sa am viteza mai mare la internetul transmis prin Hotspot de la telefon? Tine cumva si de zona, caci sunt inconjurat la 2 km de munte, la V si N.Telefonul e 4G si vreau viteza mai mare de 400 kb/s.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci abonament-pachet pentru telefonie fixa+internet+tv, dar care functioneaza cu conexiune aeriana.
La instalatia ce se va monta vei putea atasa antena exterioara si vei putea avea viteza marita.
Intreaba la furnizorul tau de telefonie mobila despre posibilitati (parca am vazut asa oferta la Orange cu ceva timp in urma) sau intreaba la Telecom daca poate asigura internet serios prin cablu pana la locatiunea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Viteza internetului pe telefon tine de cate aplicatii ai tu pe telefon, care ruleaza in acelasi timp.
Daca inchizi aplicatiile, ai banda este mai larga pentru ce ai tu nevoie.

| xpoisonxdartx a răspuns:

Bafta nai mari sanse sa maresti semnalu decat daca telefonul are suport pentru conectare a unei antene exterioare.