| Gabi16 a întrebat:

Salut TPU,as vrea sa stiu daca aceasta configuratie e bine asezata,compatibila si piesele se combina una cu alta si daca ar face o treaba foarte buna in gaming, pentru gaming vreau.

Memorie desktop KINGSTON KVR16N11S8/4, 4GB DDR3, 1600MHz, CL11

Hard Disk Drive WESTERN DIGITAL Caviar Blue WD10EZEX, 1000GB, 64MB, SATA 3

Procesor INTEL Core i5-4440 BX80646I54440, Haswell, 3. 1GHz, 6MB, Socket 1150, Box + joc cadou Total War Rome II

Sursa de alimentare SIRTEC HPC-550-H12S, 550W, 12cm fan

Carcasa ZALMAN ZM-Z1, mATX, ATX, negru

Placa video GIGABYTE AMD Radeon R7 260X OC R726XOC-2GD, 2GB GDDR5, 128 bit + joc cadou Thief

Placa de baza ASUS H81M-K, socket 1150, H81, 2xDDR3, 2xSATA3, 2xSATA2, mAtx

Deci este bine asezata aceasta configuratie? Dau funda la un raspuns bine argumentat,pc-ul vreau sa il folosesc la gaming, si sa ruleze jocurile la medium-high.Multumesc

5 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Este super configuratia happy merge orice pe el

| gelu1970 a răspuns:

Ia 2 memorii ram
pune 2 hdd-uri de 500 gb
in rest merge. bafta

Răspuns utilizator avertizat
| TomaKa1900 a răspuns:

Mai bine ei memorie RAM dual-channel (ori 2x2, ori 4x4) si spue si pci express de la placa video si de la placa de baza...Banuiesc ca cooler-ul de la procesor este stock, daca nu, cumpara unul si vezi sa aiba conectorii de pe placa de baza (de obicei e de 4pini)

| Georgescu_Mihaela_1977 a răspuns:

Este o configuratie foarte buna o sa iti mearga orice joc vei dori