| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa va cer părerea dacă ar trebui sa mai schimb ceva la următoarele cerințe PC pe care le dețin.Placa de baza: DQ67SW; Placa Video:GTX 650 Ti BOOST 1Gb; Sursa:MS-TECH 850W Val; Ram:8GB 1333 mhz; Procesor : I5-2500K Sandy-Bridge 1155; First HDD:Seagate 250Gb 7200Rpm; Second HDD:Seagate 2TB; Third HDD External:Toshiba 1TB;
As fii vrut sa pun o placa de baza de overclock dar nu am găsit pentru socket 1155 și pentru frecventa RAM-ilor

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Specificatii, nu cerinte. Mai pune mina pe un dictionar din cand in cand, poti invata o gramada de lucruri noi. Depinde ce joci. Sursa e o pocnitoare, placa video e depasita. Daca ai ceva bani deoparte, cel mai bine ar fi sa vinzi tot ce ai cit inca mai intelegi ceva din banii pe care ii poti lua pe el si sa iti faci un sistem nou cap-coada.

| octav005 a răspuns:

Pai ce vrei sa faci cu acest sistem? nu ai specificat. este destul de bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand pui o astfel de intrebare cu aceste componente, nu uita sa treci si pentru ce vrei sa fie acel sistem, ca urmare a viitoarei schimbari a componentelor... NU stiu la ce il vei folosi, la ce vrei sa il folosesti dupa, pentru ce iti trebuie mai multa putere de calcul sau o placa grafica mai buna, ce jocuri, ce aplicatii?

| RadXx a răspuns (pentru anonim_4396):

In regula, in primul rand am scris Topicul de pe telefon si aveam bateria foarte scazuta, imi pare rau ca nu am mentionat dar am trecut cu vederea deoarece am scris putin grabit.Sistemul il folosesc 65% pentru Gaming si 35% Pentru multi-tasking.

| anonim_4396 explică (pentru RadXx):

Bugetul maxim?

| Adrian926a a răspuns:

Wow ai sursa de 850w la ce iti trebuie atat putere xDD
sa iti iei un ssd sa pui windowsul ca merge de 10 ori mai bine, se incarca tot mai rapid, si placa video ia-ti alta mai scumpa, depinde de buget