| andreeas2u a întrebat:

aseara am restartat router-ul de la romtelecom... cand l.am repornit beculetul wlan nu se mai aprinde. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Restarea a adus router-ul la setările de fabrică.Ce e default e un set e setări generale(exclusiv de probă nu de utilizare)
Ai nevoie de adresa IP a router-ului ce o vei introduce cu cablul lan cuplat la pc în browserul de internet
De acolo o să ai un meniu de unde este necesar să setezi:
Tipu de conexiune la net
Securizezi rețeaua wifi prin parolare
Dezactivezi unele setări inutile(aici depinde de ce și cum îi router-ul)
Succes

1 răspuns:
| aly456 a răspuns:

Configureazal din nou! Sigata o sa se aprinda!