| spike94 a întrebat:

Asi vrea sa imi schimb placa video dar nu stiu daca placa de baza este compatibila cu placa video pe care asi dori sa o cumpar.

Placa de baza este Asrock n68c-s ucc iar placa video pe care asi dori sa o cumpar este Sapphire AMD Radeon HD7790

Dau funda

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

E compatibilă, dar e recomandat să o schimbi pentru că placa video e pcie3 și te ajută mai mult dacă ai avea și o placa de bază cu pcie3.

| spike94 explică (pentru SpecialistIT):

Asta stiam dar voiam sa stiu daca e compatibila

| spike94 explică (pentru SpecialistIT):

Mersi ai funda

| egoistdream a răspuns (pentru spike94):

E compatibilă, ți-am răspuns doar.

5 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Da, este compatibila!

Succeswinking

| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Recomandarea mea pentru tine e asta: http://www.mediadot.ro/......-overclock
O placa excelenta, cu racire eficienta si silentioasa, foarte performanta in jocuri. In plus, la ea primesti nu mai putin de 3 jocuri CADOU.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de placa video.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, nu ezita sa ma cauti.

Nu in ultimu' rand, iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

Bafta si multa sanatate!