| IntrebareaZilei a întrebat:

Asta am incercat sa imi instalez pe un laptop Linux Mint ( nu am nici un sistem de operare pe acel laptop ). Am intrat in BIOS si i-am dat sa booteze de pe stick si mi-a aparut:,, NTLDR is missing", ma puteti ajuta va rog?

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Pai nu e facut bine stick-ul si de asta nu boot-eaza de pe el sau boot-eaza mai intai de pe HDD (care nu are sistem de operare deci poate nu ai facut bine setarile in BIOS). in BIOS setarile ar trebui sa fie in genul ca numele de la stick-ul USB sau ceva in genul "USB HDD" inainte la HDD. incearca sa faci stick-ul cu http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/