| stefstefansteff123 a întrebat:

astazi am achizitionat un calculator de gaming de la itgalaxy si este pe linux. Nu stiu sa umblu pe el si as dori sa instalez windows-ul pe el dar nu stiu cum sa fac. Am primit 2 cd-uri cu windows 8.1 si 10 si nu stiu sa le instalez

1 răspuns:
| alexsil05 a răspuns:

Stii sa intri in BIOS? daca da, (prima oara introdu CD-ul cu Windows, si da-i restart) atunci cand se boot-eaza, apasa unul dintre butoanele acestea: F1, F2, F11 sau DEL si daca ai intrat, intra la boot options, acolo iti apare ce se incarca prima oara, si pune pe primul loc unitatea DVD-ROM, si reporneste-l iar apoi o sa-ti apara ceva de genul "Press any key to boot from DVD-ROM drive...) si tu apesi orice buton de pe tastatura.