| Alexandru_Sopon_1989 a întrebat:

Astazi am aprins PC-ul dar nu-mi mai arata nimic nici test de memorie nimic doar imi apare intr-un chenar pe mijloc "Power Saving Mode" si dupa iar nu-mi arata nimic. Aseara scoatea un sunet urat sursa de curent incepuse sa faca galagie ventilatorul(asa facea aproape de fiecare data pana cand se incalzea) si cand i-am dat o palma s-a oprit unitatea. Iam scos ramii i-am bagat la loc nu merge; i-am dat reset la BIOS nu merge; am placa video integrata in placa de baza am scos cablurile si le-am bagat inapoi bine tot nu merg. Eu cred ca este sursa deoarece s-a stins cand i-am dat cu palma la spate. Astept un raspuns urgent.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ia si da-ti tie vreo trei palme acum. Crezi ca PC-ul e TV cu lampi, sa ii dai un pumn ca sa se aseze imaginea? Presupun ca sursa e o chinezarie de vreo 4-5 ani pe putin. Ia si tu o sursa cit de cit acceptabila. Minim asa ceva - http://www.pcgarage.ro/surse/deepcool/de430-430w/

| anonymous00702 a răspuns:

Salut
Uita-te daca sursa este prinsa bine sau daca un cablu nu este topit, daca nici unda dintre acestea nu merge cumpara alta noua
Sper ca te-am ajutat, salut